top of page
Фото автора"ІРЦ №1"

Як батькам розвивати мовлення дитини?

Вчитель-логопед: Поліщук Владлена Сергіївна

Дуже часто батьки цікавляться: «Як можна розвивати мовлення дитини?». Тому, пропоную вам невеличкий перелік порад, який стане у нагоді.

Коли дитина народжується, нам дуже хочеться з нею бавитися, пестити її і перекручувати слова. Казати замість «собака» - «ава», замість «машинка» - «бібіка» і т.д. Подібні словесні фантазії, можуть призвести до майбутніх порушень мовлення дитини. Тому пропоную розмовляти з дитиною ласкавим голосом, чітко проговорюючи всі слова та обов’язково з інтонаційним забарвленням.

Ніщо так не заспокоює дитину, як колискова пісня від рідненької матусі. Ніщо так не задає гарного та веселого настрою, як потішка. Ніщо так не занурює у світ фантазій, як казка. Ці маленькі хитрощі дуже добре розвивають фонетико-фонематичний слух, вміння слухати, ритмічність, інтонаційне забарвлення мовлення у дитини.

У наш час, коли існує таке різноманіття електронних пристроїв, ноутбуки, телефони, планшети, так і хочеться ввімкнути мультик дитині і випити чашечку гарячої кави й перепочити. Але, будь ласка, контролюйте час знаходження дитиною за цими пристроями. Кращою альтернативою може бути ввімкнена аудіоказка, дитячий вірш, пісні.

Грайте з дитиною вдома іграшками, малюйте, ліпіть з пластиліну, будуйте вежу з конструктором, танцюйте. Час проведений разом плекає стосунок і дарує атмосферу захищеності та любові вашому малюку. А ще й такі ігри розвивають дрібну моторику пальців рук й загальну моторику, стимулюють мовленнєвий розвиток.

Якомога більше розмовляйте з вашою дитиною під час прогулянки на дворі. Спостерігайте за навколишнім середовищем: деревами, квітами, кущами, пташками, тваринами, погодою, людьми. Розповідайте все, що ви знаєте, ставте зпитання, дайте можливість самостійно поміркувати.

Цими невеличкими кроками ви допоможете пізнати та засвоїти вашій дитині чарівний світ мови.


20 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page